anasayfa / pencere danışmanlık / uzmanlar / Dr. Nilgün PEKER, Klinik Psikolog
Dr. Nilgün PEKER, Klinik Psikolog

Orta ve lise öğrenimini Sankt Georg Avusturya Lisesi'nde (1977) tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans (1983), yine aynı üniversitenin Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans (1985) derecesini aldı. Daha sonra Marmara Üniversitesi'nde İngilizce İşletme Bölümü'nde (Organizasyonel Davranış dalında) doktorasını tamamladı (1991).

1987-1999 yılları arasında Mavi Düş Çocukevi'nin kurucusu ve yöneticisi olarak okul öncesi yaş grubu ve aileleri ile çalıştı. 1999 Marmara depreminde, Travma sonrası Stres Bozukluğu ile baş etme çalışmalarına destek verdi. 2000 yılında Hayfa MCTC'de "Gelişimsel gerilik ve öğrenme güçlüğü" dalında eğitim aldı. 2002 yılında NLP Practitioner ve Master Practitioner programını tamamladı. Ayrıca, İsrail Nord Cope Community Stres Prevention Center tarafından verilmekte olan "Aile Terapisi" eğitimini alarak çift ve aile terapisine yönelik çalışmalarına başladı.

2002 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde misafir öğretim görevlisi olarak "Okul Öncesi Eğitimde Kültürler Arası Etkileşim", "Kendini Yönetmek-Liderlik" ve "Sosyal Sorumluluk Projesi" derslerini vermektedir.

2009-2013 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi, Fen & Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü'nde "Psikoloji'ye Giriş", "Bilişsel Psikoloji", "Bireysel Danışma Teknikleri", "Sanatta Psikoloji" ve "Kişisel Gelişim" derslerini vermiştir.

Remzi Kitabevi'nden yayımlanan "ANA-BABA OKULU" kitabında "Sınava Hazırlanan –Kaygılı- Çocuğunuza Yardımcı Olabilirsiniz" adlı bölümü yazmıştır.


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®