anasayfa / pencere-sey / yayınevi / hakkımızda
hakkımızda

1991'de kurulmuş olan Pencere Psikolojik ve Pedagojik Danışma Merkezi, 2001 yılında yayıncılığı da katarak çalışma alanını genişletmiş ve Pencere Sağlık Eğitim Yayın San. ve Tic. Ltd. Şirketi ( pencere-sey® )'ne dönüştürülmüştür.
pencere-sey®, Pedagog Dr. Yeşim Kesgül Sercan'ın genel yayın yönetmenli­ğinde çocuğun bilişsel gelişimini destekleyici, özellikle düşünme, akıl yürütme, problem çözme, dil ve konuşma becerilerine, okuma yazma hazırlığına yönelik özgün tasarımlı ürünler yayımlayan uzman bir yayınevidir.

Eğitim beşikte başlar...
Eğitimin ilkokulda başladığı düşüncesi toplumumuzda oldukça yaygındır oysa bilimsel verilere bakıldığında çocuğa 0-6 yaş döneminde verilen eğitimin ne kadar önemli olduğu görülür. Çocuk ilkokula başladığında ya geçmiş deneyimlerin olumlu sonuçlarını ya da deneyimsizliğinin sıkıntılarını yaşar. Hangisinin olacağı okul öncesindeki yılların nasıl değerlendirildiğine bağlıdır. Dolayısıyla bu süreç, ana babaların çocukların eğitiminde daha bilinçli olmaları, daha etkin bir rol ve sorumluluk üstlenmeleri zorunluluğunu getirmektedir.

Etkin eğitim
Ailelerin çocuklarıyla verimli bir eğitim süreci yaşayabilmeleri de ancak onlara uygun bir rehberlik ve uygun eğitim gereçleriyle mümkün olacaktır. Bu gereksinimden yola çıktığımız için, pencere-sey®'in bütün ürünlerinde her zaman ana-babaya, yetişkine yönelik bir bilgilendirme notu bulunur. Hem o gerece ilişkin, hem de genel eğitim ilkeleri açısından önemli uyarılar, hatırlatmalar... Örneğin genel olarak kalemi doğru tutma ya da oyun sonunda çocuğa nasıl davranılması gerektiği; kitabı hem çizmek için hem konuşmak için çok amaçlı kullanma vb konularda küçük notlar yer alır.

Temelden çatıya özen...
Çocuk yayını denince pencere-sey®, bir binanın temeline gösterilmesi gereken özenle, titizlikle hazırlanmış ürünleri anlamaktadır. Bu, çocuklarımızın gelecekteki toplumun temeli olduğunun bilincidir. Çocuğun gelecekte iyi bir okur olup olmamasının, okul öncesi dönemde kitapla, basılı gereçlerle ilişkisine, ilk tanışmayı sevebileceği-ilgileneceği bir ürünle yaşamasına bağlı olduğunun kabulüdür.
Yaşamı keyifli kılan öğelerden birisi de güzellik. Yaşamımızda vazgeçilmez birçok işlevi sanatla güzelleştirmenin o işlevlerin yapılmasını kolaylaştırdığının, işlevi keyifli kıldığının bilincindeyiz. Ürünlerimizde görsel güzellik kadar dilsel güzellik ve işlerliğe de özen gösterilmektedir.


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®