anasayfa / pencere-sey / çizerler
çizerler
Buket Topakoğlu Gencer 1976 yılında Ankara’da doğdu. Resim eğitimine İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nde başladı. 1994 yılında birincilikle girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 1999 yılında yine birincilikle mezun oldu. Daha sonra Litografi uygulama atölyesinde çalıştı.

+ devamı

Sibel Demirtaş 1966 yılında İstanbul’da doğdu. 1987-1990 yılları arasında M.Ü.G.S. Fakültesi Grafik bölümünde özgün baskı, illüstrasyon ve grafik eğitimi aldı. Çeşitli reklam ajanslarında tasarımcı grafiker olarak çalıştı.

+ devamı

Sevim Yeşilbursa 1961'de Bulgaristan'da doğmuş, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamlamıştır. 1991'de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'ne girmiştir. 1995'te Devrim Erbil Atölyesi'nden Güzel Sanatlar Fakültesi ve Resim Bölümü 1995 yılı birincisi olarak mezun olmuştur.

+ devamı

Hüseyin Duvarcı Hüseyin Duvarcı, 1970 yılında İzmir’de doğdu. 1987’de Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümüne, ardından da Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümüne devam etti ve 2001 yılında mezun oldu.

+ devamı

Nur Akarsu 1942 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Dekoratif Sanatlar Bölümü’nü bitirdi. Çeşitli tekstil atölyelerinde çalıştı. Güven Yayınevinde Ülkü Ansiklopedisi’nin hazırlanmasında yer aldı. İzlem Yayınları ve Anıt Yayıncılık’ta grafiker olarak görev aldı. Çeşitli Orta Okul ve liselerde Sanat Tarihi ve Resim öğretmenliği yaptı.

+ devamı

 

Copyright © 2014 | pencere-sey®