anasayfa / pencere-sey / yazarlar
yazarlar
Dr. Yeşim Kesgül Sercan, Pedagog 1984’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümü’nü bitirmiş, 1988’de aynı üniversitenin Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Ana Çocuk Sağlığı Yüksek Lisansı’nı ardından da Sosyal Bilimler Enstitüsünde Eğitimde Psikolojik Hizmetler Doktorası’nı (1997) tamamlamıştır.

+ devamı

Prof. Dr. Oya Güngörmüş Özkardeş, Pedagog 1982’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümü’nü bitirmiş 1987’de aynı üniversitenin Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Gelişim Nörolojisi Yüksek Lisansı’nı ardından da Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Eğitim Bilimleri Doktorası’nı (1993) tamamlamıştır. 1998 yılında doçent, 2013 yılında da profesör unvanını kazanmıştır.

+ devamı

Turgut Denizer 1951 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü’ne üç yıl devam ettikten sonra bölüm değiştirerek aynı akademinin Sinema ve TV Bölümü’nü bitirdi. Reji asistanı ve yapımcı olarak dört yıl reklam sinemasında çalıştı. Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında ve kendi kuruluşunda reklam yazarlığı ile yaratıcı yönetmenlik yaptı.

+ devamı

Seza Kutlar Aksoy Gaziantep’te doğdu. İstanbul Kız Lisesini bitirdi. İ.Ü. Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne bir süre devam etti. Evlidir ve iki çocuğu vardır. 1980’den beri çocuklar için roman ve öyküler yazmakta olan Seza Kutlar Aksoy, “Dünya Kendi Etrafında Döner”, “Mutluluk Ülkesi” ve “Dost Uçurtma” öyküleri ile 1990’da Sıtkı Dost Çocuk Öyküleri Yarışması’nda mansiyon aldı.

+ devamı

Esra Erduran, Uzman Psikolojik Danışman İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü 1996’da bitirmiş, 1999’da M.Ü. Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

+ devamı

Elvan Gezen Ucur, Uzman Psikolojik Danışman İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2001 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi Psikoloji Ana Bilim Dalı’nda “Aile Tutumları ve Çocukların Bilişsel Performansları” adlı teziyle tamamlamıştır.

+ devamı

İrem Fırat, Uzman Klinik Psikolog Kadıköy Anadolu Lisesi'nden birincilikle mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümüne girmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2007 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. 2010 yılında Doğuş Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nı tamamlayarak 'Uzman Klinik Psikolog' ünvanı almıştır.

+ devamı

Cangül Özer, Psikolojik Danışman 2011 yılında İstanbul Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden mezun olmuş ardından 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde Eğitimde Psikolojik Hizmetler Yüksek Lisans Programı'na başlamıştır.

+ devamı

Belin Güner Nas, Uzman Psikolojik Danışman Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2006 yılında mezun olmuş, ardından 2009 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

+ devamı

Aslıhan Alpa Morova, Uzman Psikolojik Danışman Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 1995 yılında mezun olmuş, ardından 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Yüksek Lisansını bitirmiştir.

+ devamı

Ceren Ergen Alemdar Psikolojik Danışman 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü bitirdi. O tarihten bu yana ve halen çeşitli özel anaokulu ve ilkokullarda rehber öğretmen olarak görev yapmakta, aynı zamanda özel bir kuruluşta oyun terapisi ve öğrenme güçlükleri konularında psikolojik danışman olarak çalışmaktadır.

+ devamı

Didem Özerman Ulcay Psikolojik Danışman Didem Özerman Ulcay, Uzman Psikolojik Danışman Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. 2000-2001 arasında Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın İşlevsel Yetişkin Okuryazarlığı Programı’nda eğitmen olarak çalıştı.

+ devamı

Halime Tosun, Uzm psikolojik Danışman 2002’de Dokuz Eylül Üniversitesi Okulöncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, 2005’de aynı üniversitede Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek lisansını tamamlamıştır.

+ devamı

 

Copyright © 2014 | pencere-sey®