anasayfa / pencere-sey / çizerler / Buket Topakoğlu Gencer
Buket Topakoğlu Gencer

1976 yılında Ankara’da doğdu. Resim eğitimine İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nde başladı. 1994 yılında birincilikle girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 1999 yılında yine birincilikle mezun oldu. Daha sonra Litografi uygulama atölyesinde çalıştı.

1999 yılında Sabancı Vakfı birincilik ödülünü aldı. Aynı yıl biri AKM’de, biri Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ve diğeri de Tophane-i Amire’de olmak üzere üç karma sergiye katıldı. 2000-2003 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü’nde yüksek lisansını yaptı.

2004’ten beri çocuk kitapları resimlemenin yanı sıra TRT İstanbul Televizyonu’nda Meraklı Momolar ve Elma Kurdu gibi çeşitli çocuk programlarına resimler ve üç boyutlu maketler hazırladı. Çalışmalarına İstanbul’da serbest illüstratör olarak devam etmektedir.


çizerin yayınevimizdeki kitapları

düşünüp çözelim | peg - düşünme becerileri
Düşünme Becerileri Dizisi’nin dördüncü kitabıdır. Anlama, kavrama, bilgiyi kullanma, akıl yürütme, mantıklı - eleştirel düşünebilme, var olan bilgiyi yeni duruma uyarlayabilme böylece yargıya varma ya da sorun çözme için gereken çok yönlü düşünme ve dil becerilerini geliştirmeyi hedefleyen eğlenceli çalışmaların olduğu bir alıştırma kitabıdır.

+ İncele

takvim | peg - düşünme becerileri
Düşünme Becerileri Dizisi'nin altıncı kitabıdır. Çocuğumuzun takvimi; gün, ay, mevsim, yıl, kavramlarını çeşitli akıl yürütme çalışmalarında kullanabilecek ölçüde ayrıntılı olarak kavrayabilmesini, aynı zamanda yönergelere dikkatini yoğunlaştırma, anlama, kavrama, bilgiyi kullanma, akıl yürütme, mantıklı-eleştirel düşünme, var olan bilgiyi yeni duruma uyarlayarak yargıya varma ya da sorun çözme için gereken çok yönlü düşünme ve dil becerilerini geliştirmeyi de hedefleyen bir alıştırma kitabıdır.

+ İncele

yönlerle düşünelim | peg - düşünme becerileri
Düşünme Becerileri Dizisi'nin beşinci kitabıdır. Çocuğumuzun nesnelerin uzaydaki konumlarını algılama becerisinin gelişmesini, ileri/geri, yukarı/aşağı, sağ/sol, ana ve ara yönler gibi kavramları çeşitli akıl yürütme çalışmalarında kullanabilecek ölçüde ayrıntılı olarak kavrayabilmesini amaçlayan eğlenceli çalışmalardan oluşmuş bir alıştırma kitabıdır.

+ İncele


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®