anasayfa / pencere-sey / yazarlar / Esra Erduran, Uzman Psikolojik Danışman
Esra Erduran, Uzman Psikolojik Danışman

İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nü 1996'da bitirmiş, 1999'da M.Ü. Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

1996-2001 yılları arasında Pencere Psikolojik ve Pedagojik Danışma Merkezi'nde, 2001-2011 tarihleri arasında da Tual Psikolojik Danışma Merkezi'nde eğitim ve süpervizyon çalışmalarına devam etmiş aynı zamanda çocuklar ve anne babalara yönelik danışmanlık vermiştir. 1999-2001'de MEF Okulları'nda, 2001-2011 arasında da Hisar Okulları'nda psikolojik danışman olarak görev yapmıştır.

2013'de kurduğu İklim Çocuk Aile ve Eğitim Danışmanlığı'nda başta okul başarısızlığı, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği, okula hazırlık, aile içi ilişkiler, ebeveyn tutumları olmak üzere çeşitli konularda bireysel danışmanlık ve aile danışmanlığı vermekte, özel eğitim çalışmaları yapmaktadır. Aile ve Çift Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Terapi, Gelişimsel Temas Terapisi, Dışavurumcu Oyun Terapisi, Terapötik kartların kullanımı, iletişim becerileri ve özel öğrenme güçlüğü konularında eğitimlerini tamamlamıştır.


yazarın yayınevimizdeki kitapları

sosyal ilişki becerileri | peg - düşünme becerileri
Düşünme Becerileri Dizisi'nin yedinci kitabıdır. Çocuğumuzun kendini ve çevresini tanıma, kendini ifade etme, başkalarının duygularını, düşüncelerini, sözlü-sözsüz, dolaylı-doğrudan iletilerini anlama, karşılıklı kabulü sağlayan toplumsal davranışlar ve kurallarla ilgili farkındalıkları arttırma, sosyal sorunlara çözüm üretebilme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen çalışmalardan oluşmuş eğlenceli bir alıştırma kitabıdır.

+ İncele


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®