anasayfa / pencere-sey / yazarlar / Elvan Gezen Ucur, Uzman Psikolojik Danışman
Elvan Gezen Ucur, Uzman Psikolojik Danışman

İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden 2001 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi Psikoloji Ana Bilim Dalı'nda "Aile Tutumları ve Çocukların Bilişsel Performansları" adlı teziyle tamamlamıştır.
Özel bir ilköğretim okulunun anaokulu bölümünde Psikolojik Danışmanlık Servisinde üç yıl görev almıştır. 2004 yılından beri özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde çocuk ve ergenlerle çalışmakta, ailelere danışmanlık yapmaktadır. Halen çalışmalarını kendi kurduğu Bir Gün Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık'ta sürdürmektedir.
Çalışma konuları arasında okul öncesi ve okul çağı çocuklarına yönelik hiperaktivite, öğrenme güçlükleri ve dikkat problemleri yer almaktadır. Öğrenme becerileri, yaratıcılık, düşünme becerileri, dikkat ve konsantrasyon becerilerine yönelik bireysel ve grup çalışmaları yürütmektedir. Ayrıca çocuk ve ergenlerin ruhsal - davranışsal problemlerine yönelik psikolojik danışmanlık yapmakta, kaygı, depresyon, uyum ve davranış sorunları üzerine çalışmaktadır.


yazarın yayınevimizdeki kitapları

öykülerle dinle düşün yanıtla | peg - dil becerileri
“Öykülerle Dinle Düşün Yanıtla” Dil Becerileri Dizisi’nin dördüncü kitabıdır. İşitsel beceriler ve dinleyerek anlamanın yanısıra okuduğunu anlama becerilerini güçlendirmeyi de hedefleyen bir çalışma kitabıdır.

+ İncele


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®