anasayfa / ürünler / peg - dil becerileri / öykülerle dinle düşün yanıtla
öykülerle dinle düşün yanıtla
öykülerle dinle düşün yanıtla
peg - dil becerileri Elvan Gezen Ucur
İrem Fırat
Cangül Özer
Resimleyen: Serpil Antep 
8. Baskı
Eylül 2023, İstanbul.
29,5x21 cm., 40 sayfa, iki renk.
110 gr. birinci hamur, karton kapak .
ISBN:9789756624296
Barkod: 9789756624296
Satış fiyatı 105,00 TL


Öykülerle Dinle Düşün Yanıtla Dil Becerileri Dizisi’nin dördüncü kitabıdır. İşitsel beceriler ve dinleyerek anlamanın yanısıra okuduğunu anlama becerilerini güçlendirmeyi de hedefleyen bir çalışma kitabıdır.

“öykülerle dinle düşün yanıtla”

İşitsel süreçlerde zorluğu olan, İşitsel süreçlerde sorunu olmayıp özellikle okuma, anlama ve muhakeme süreçlerinde sorun yaşayan,Bilgiyi depolamada zorlanan, kısa ve uzun süreli belleğin güçlendirilmesi gereken, dikkat, bellek, dil becerileri ve muhakeme; özellikle akıl yürütme, neden-sonuç ilişkisi kurma, çıkarımda bulunma, olasılıkları tartışma konularında destek gereksinimi olan  çocuklar için uygundur.

“öykülerle dinle düşün yanıtla”  İlköğretim başlangıcından itibaren kullanılabilir. Pek çok bilişsel alanı da geliştirecek nitelikte olan “öykülerle dinle düşün yanıtla”  normal gelişimi güçlendirmenin yanı sıra, çeşitli güçlükler yaşayan çocukların ve belki erişkinlerin de sorunlarının giderilmesine katkı sağlayacaktır.

sosyal medyada paylaş: Facebook | Twitter | Email Gönder

dizinin diğer kitapları

yazar hakkında

Elvan Gezen Ucur, Uzman Psikolojik Danışman İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2001 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi Psikoloji Ana Bilim Dalı’nda “Aile Tutumları ve Çocukların Bilişsel Performansları” adlı teziyle tamamlamıştır.

+ ayrıntı

İrem Fırat, Uzman Klinik Psikolog Kadıköy Anadolu Lisesi'nden birincilikle mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümüne girmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2007 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. 2010 yılında Doğuş Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nı tamamlayarak 'Uzman Klinik Psikolog' ünvanı almıştır.

+ ayrıntı

Cangül Özer, Psikolojik Danışman 2011 yılında İstanbul Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden mezun olmuş ardından 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde Eğitimde Psikolojik Hizmetler Yüksek Lisans Programı'na başlamıştır.

+ ayrıntı


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®