Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/mithat/domains/pencere-sey.com/public_html/baglan.php on line 17
pencere-sey® | küçük prenses ve kardelen
anasayfa / ürünler / peg - baskısı tükenenler / küçük prenses ve kardelen
küçük prenses ve kardelen
küçük prenses ve kardelen
peg - baskısı tükenenler Seza Kutlar Aksoy 
Resimleyen: Sibel Demirtaş
3.Baskı 
Eylül 2005, İstanbul
19 x 13 cm., 100 sayfa
110 gr. birinci hamur kağıt, karton kapak
ISBN : 975-6624-06-X
Barkod : 9789756624067


Gerçeğin masalları, masalların gerçekçilerinin yer aldığı, yaşamın zorlukları karşısında yılmadan uğraşmak, çabalamak gerektiği, aydınlığın emekle kazanılacağı anlatan, çocuklarımızın keyifle okuyacağı bir kitap. 
Gerçeğin masalca anlatımı, masalları çocuklar için gerçek kılar. Belki de her birimizin birer masal cadısı var: Yaşamın zor anlarında, çıkar yol bulmamızda bize yardımcı olur. 
Belki de bir masal cadısının çevresine toplanmış kendi yaşamımızın masalını dinliyoruz. Masal mı bizim yaşamımız, yaşamımız mı bir masal?..
Kitapta 6 masal yer alıyor: Masal Cadısı, Kum Saati, Ay Dede, Uç Uç Böceğim, Küçük Prenses ve Kardelen, Aç Gözlü Dev.
Kimi zaman da biraz düşünmek gerekir masallar üstüne. Tartışmak, akıl yürütmek, benzeştirmeler yapmak, karşıtları aramak... Masalların sonuna eklenen “Masallarla Düşünmek” bölümü düşünen, araştıran, tartışan, üreten zihinlerin oluşumunu desteklemek amacıyla hazırlanmıştır.
sosyal medyada paylaş: Facebook | Twitter | Email Gönder

baskısı tükenenler

yazar hakkında

Seza Kutlar Aksoy Gaziantep’te doğdu. İstanbul Kız Lisesini bitirdi. İ.Ü. Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne bir süre devam etti. Evlidir ve iki çocuğu vardır. 1980’den beri çocuklar için roman ve öyküler yazmakta olan Seza Kutlar Aksoy, “Dünya Kendi Etrafında Döner”, “Mutluluk Ülkesi” ve “Dost Uçurtma” öyküleri ile 1990’da Sıtkı Dost Çocuk Öyküleri Yarışması’nda mansiyon aldı.

+ ayrıntı


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®