Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/mithat/domains/pencere-sey.com/public_html/baglan.php on line 17
pencere-sey® | akıllı anka
anasayfa / ürünler / peg - baskısı tükenenler / akıllı anka
akıllı anka
akıllı anka
peg - baskısı tükenenler Seza Kutlar Aksoy
Resimleyen: Sibel Demirtaş 
2.Baskı 
Eylül 2005, İstanbul
19 x 13 cm., 104 sayfa
110 gr. birinci hamur kağıt, karton kapak
ISBN : 975-6624-07-8
Barkod : 9789756624074


Yabancı bir ülkede, başka uluslardan kişilerle birlikte olmanın getirdiği güçlüklerin yanı sıra kattığı çeşitlilik ve zenginliği gözümüzde canlandıran, çabayla kendini geliştirme ve yenilemenin öykülendiği bir çocuk romanı. 
Küllerinden doğan Anka neyi gösterir bize? Sonun bitiş olmayıp bir sonraki aşamanın başlangıcı olduğunu, çalışarak yaşamımızı değiştirebileceğimizi, geleceğimizi emeğimizle kurabileceğimizi... 
Yabancı bir ülkede olmanın bir çok güçlüğü var ama yararı da yok değil. Kendimizdeki değerlerin farkına varmamızı, yabancı olmanın dost olmayı engellemediğini görmemizi... daha neler neler sağlar.
“Akıllı Anka” yaşamı, varolmayı, çalışmayı, üretmeyi... dostluğu, kardeşliği anlatan bir roman. 
Ayrıca romanın sonuna eklenen “Oku, düşün, tartış, üret” bölümü düşünen, araştıran, tartışan, üreten zihinlerin oluşumunu desteklemek amacıyla hazırlanmıştır.

sosyal medyada paylaş: Facebook | Twitter | Email Gönder

baskısı tükenenler

yazar hakkında

Seza Kutlar Aksoy Gaziantep’te doğdu. İstanbul Kız Lisesini bitirdi. İ.Ü. Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne bir süre devam etti. Evlidir ve iki çocuğu vardır. 1980’den beri çocuklar için roman ve öyküler yazmakta olan Seza Kutlar Aksoy, “Dünya Kendi Etrafında Döner”, “Mutluluk Ülkesi” ve “Dost Uçurtma” öyküleri ile 1990’da Sıtkı Dost Çocuk Öyküleri Yarışması’nda mansiyon aldı.

+ ayrıntı


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®