anasayfa / ürünler / peg - dil becerileri / duy işit dinle kavra
duy işit dinle kavra
duy işit dinle kavra
peg - dil becerileri Pedagog Dr. Yeşim Kesgül Sercan
11. Baskı
Mayıs 2023, İstanbul.
29,5 x 21 cm., 112 sayfa, tek renk baskı.
90 gr birinci hamur kağıt, karton kapak.
ISBN: 978-975-6624-25-8
Barkod: 9789756624258
Satış fiyatı 175,00 TL


“duy işit dinle kavra” Dil Becerileri dizisinin ilk kitabıdır. İşitsel sözel becerileri geliştirmek amacıyla hazırlanmış, 4 bölümden oluşmuş bir rehber kitaptır.
•İlk bölüm: İşitme, işitsel işlemleme süreçleri ve görülebilecek sorunlar üzerinde durulmuş, bu konularda bilgi aktarılmıştır.
•İkinci bölüm: Kitabın kimlere ve nasıl kullanılacağına ilişkin bilgi verilmiştir.
•Üçüncü bölüm: Bu tip sorunlar yaşanması durumunda gündelik yaşamda neler yapılabileceği, nelere dikkat edilmesi gerektiği, hangi oyunların oynanabileceği, ne tür alıştırmaların yapılabileceği anlatılmıştır.
•Dördüncü bölüm: Doğrudan çocuğa uygulanacak alıştırmalar bölümüdür. Yetişkinin sorması, çocuğun dinlemesi, dikkat etmesi, zihninde araştırma yapması, belleğinden bulup çıkarması, söze dökmesi, yanıtlaması sürecinin harekete geçmesi ve böylece bu becerilerin güçlenmesini sağlayan alıştırmalara yer verilmiştir.

“duy işit dinle kavra” dil becerilerinin yanı sıra pek çok bilişsel alanı da geliştirecek niteliktedir. Okul öncesi yıldan başlayarak her yaşta kullanımı uygundur. Herhangi bir sorunu olmayanlarda normal gelişimi güçlendirmenin yanı sıra, söz konusu alanlarda güçlükler yaşayan çocukların ve belki yetişkinlerin de sorunlarının giderilmesine katkı sağlayacaktır.

sosyal medyada paylaş: Facebook | Twitter | Email Gönder

dizinin diğer kitapları

yazar hakkında

Dr. Yeşim Kesgül Sercan, Pedagog 1984’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümü’nü bitirmiş, 1988’de aynı üniversitenin Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Ana Çocuk Sağlığı Yüksek Lisansı’nı ardından da Sosyal Bilimler Enstitüsünde Eğitimde Psikolojik Hizmetler Doktorası’nı (1997) tamamlamıştır.

+ ayrıntı


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®