Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/mithat/domains/pencere-sey.com/public_html/baglan.php on line 17
pencere-sey® | büyülü bahçe
anasayfa / ürünler / peg - baskısı tükenenler / büyülü bahçe
büyülü bahçe
büyülü bahçe
peg - baskısı tükenenler Seza Kutlar Aksoy 
Resimleyen: Sibel Demirtaş
peg - arkadaş kitapları
4.Baskı 
Mayıs 2004, İstanbul
19 x 13 cm., 104 sayfa
110 gr. birinci hamur kağıt, karton kapak
ISBN : 975-6624-08-6
Barkod : 9789756624081


Kırmızı Fare Çocuk Öyküleri Yarışması’nda büyük ödül, Sıtkı Dost Öykü Yarışması’nda da üç mansiyon kazanmış bir öykü kitabı. 
Gerçeği görmenin, göstermenin bin bir yolu var... Biri de öyküler... Öyküler bize yaşamı kendi akışı içinde anlatır.
Yaşamla ilişkimizdeki kaçınılmaz ayrıntıları... Başta da öykü kişilerinin deneyimlerini... Yalnız kendi deneyimlerimizle sınırlı kalsak nasıl olurduk, bir düşünsenize... Bize farklı yaşantılar, farklı deneyimler sunan öyküler... yaşama karşı bizi güçlü kılar.
“Büyülü Bahçe”, üzerine düşünmemiz gereken yaşam kesitleri sunan, deneyimlerimizi pekiştirecek 7 öyküden oluşuyor: Büyülü Bahçe, Anne Sevgisi, Mutluluk Ülkesi, Dünya Kendi Ekseni Etrafında Döner, Dost Uçurtma, Tik Tak, Güneş Ana. 
Ayrıca öykülerin sonuna eklenen “Öykülerle Düşünmek” bölümü, büyüyü gerçeğe dönüştürmek için gerekli olan... düşünen, araştıran, tartışan zihinlerin oluşumunu desteklemek amacıyla hazırlanmıştır.
sosyal medyada paylaş: Facebook | Twitter | Email Gönder

baskısı tükenenler

yazar hakkında

Seza Kutlar Aksoy Gaziantep’te doğdu. İstanbul Kız Lisesini bitirdi. İ.Ü. Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne bir süre devam etti. Evlidir ve iki çocuğu vardır. 1980’den beri çocuklar için roman ve öyküler yazmakta olan Seza Kutlar Aksoy, “Dünya Kendi Etrafında Döner”, “Mutluluk Ülkesi” ve “Dost Uçurtma” öyküleri ile 1990’da Sıtkı Dost Çocuk Öyküleri Yarışması’nda mansiyon aldı.

+ ayrıntı


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®