anasayfa / pencere-sey / çizerler / Sibel Demirtaş
Sibel Demirtaş

1966 yılında İstanbul’da doğdu. 1987-1990 yılları arasında M.Ü.G.S. Fakültesi Grafik bölümünde özgün baskı, illüstrasyon ve grafik eğitimi aldı. Çeşitli reklam ajanslarında tasarımcı grafiker olarak çalıştı.

1993 yılından itibaren Çocuk Yayınları Derneği üyesi olarak çalışmalarını sadece çocuk kitapları resimlemesi alanında sürdürdü. Dernek bünyesinde yurt içi ve yurtdışında düzenlenen çeşitli karma sergilere ve yarışmalara katıldı, resimleri sergilendi. 

Kültür Bakanlığı’nın düzenlediği “Eflatun Cem Güney Çocuk Kitapları  yarışması”nda “Kuli’nin Rüyası” adlı çalışmasıyla mansiyon ödülü aldı.
Çocuk kitaplarının dışında gölge tiyatrosu ile de ilgilendi. Bu konuda çeşitli Karagöz tasvirleri çizdi. Bazı tasvirleri yurtdışında (Fransa ve Hollanda’da) çocuk tiyatrolarında oynatıldı. Çalışmalarına halen serbest kitap resimleyici olarak devam etmektedir.


çizerin yayınevimizdeki kitapları

yönergeleri izleyelim | peg - düşünme becerileri
Düşünme Becerileri Dizisi’nin üçüncü kitabıdır. Çocuğun bir görevi yerine getirebilmesi için gereken dikkat, yönergeyi bütünüyle algılama, kavrama, akılda tutma, istenilen sıraya dikkat etme, tüm bilgileri birbiri ile ilişkilendirebilme gibi düşünme becerilerinin yanı sıra işitsel ve görsel dil becerilerini geliştirmeyi hedefleyen, eğlenceli çalışmaların yer aldığı bir alıştırma kitabıdır.

+ İncele

akıllı anka | peg - baskısı tükenenler
Yabancı bir ülkede, başka uluslardan kişilerle birlikte olmanın getirdiği güçlüklerin yanı sıra kattığı çeşitlilik ve zenginliği gözümüzde canlandıran, çabayla kendini geliştirme ve yenilemenin öykülendiği bir çocuk romanı.

+ İncele

balıklar iş başında | peg - baskısı tükenenler
Doğa... yani hava, su, toprak bir canlı gibi... Temiz tutulmak ister. Temiz tutulduğunda yaşam kaynağı. Hayal bu ya, balık dilini bilseydik. Başka hayvan dillerini de... Balıklarla, bütün hayvanlarla, bitkilerle dost olsaydık, iş birliği yapsaydık doğayı korumak için. “Balıklar İş Başında” iki kardeşin anababasıyla gittiği bir yaz tatilinde deniz kirliliğinin farkına varması ve fantastik bir çözüm çabasının masalsı öyküsü.

+ İncele

kulaktan kulağa | peg - arkadaş kitaplar
Üç çevre sorununa Turgut Denizer’den üç arkadaş kitap. “Balıklar İş Başında” denizlerdeki kirlilikle başa çıkmaya, “Kuşlar Haber Getirdi” ormanları koruma ve çoğaltmaya, “Kulaktan Kulağa” ise gürültü kirliliğini yenmeye çabalamak üzerine yazılmış öyküler.

+ İncele

kuşlar haber getirdi | peg - arkadaş kitaplar
Üç çevre sorununa Turgut Denizer’den üç arkadaş kitap. “Balıklar İş Başında” denizlerdeki kirlilikle başa çıkmaya, “Kuşlar Haber Getirdi” ormanları koruma ve çoğaltmaya, “Kulaktan Kulağa” ise gürültü kirliliğini yenmeye çabalamak üzerine yazılmış öyküler.

+ İncele

küçük prenses ve kardelen | peg - baskısı tükenenler
Gerçeğin masalları, masalların gerçekçilerinin yer aldığı, yaşamın zorlukları karşısında yılmadan uğraşmak, çabalamak gerektiği, aydınlığın emekle kazanılacağı anlatan, çocuklarımızın keyifle okuyacağı bir kitap.

+ İncele

nun gelince | peg - baskısı tükenenler
Bencillikten uzaklaşmayı, çevreyi bozan tutum ve davranışlarımızı değiştirmeyi, coşku, sevinç, başarı duygusunu, yardımlaşmayı ve bunların getirdiği mutluluğu anlatan fantastik bir çocuk romanı ve bunlarla ilgili çalışma sayfaları.

+ İncele

açmaca küçük harfler | peg - baskısı tükenenler
Çocuklarımızın görsel belleğini güçlendirmek, görsel dikkatini pekiştirmek, dikkati odaklama ve yoğunlaştırma yetilerini geliştirmek, görsel ipuçlarını kullanarak nesneler arasındaki benzerlik ve farklılıkları ayırt etme alışkanlığı kazanmalarını, aynı zamanda harflerle tanışmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

+ İncele

büyülü bahçe | peg - baskısı tükenenler
Kırmızı Fare Çocuk Öyküleri Yarışması’nda büyük ödül, Sıtkı Dost Öykü Yarışması’nda da üç mansiyon kazanmış bir öykü kitabı. Gerçeği görmenin, göstermenin bin bir yolu var... Biri de öyküler... Öyküler bize yaşamı kendi akışı içinde anlatır.

+ İncele

yönergeleri dinleyelim | peg - düşünme becerileri
Düşünme becerileri dizisinin sekizinci kitabıdır. Verilen yönergeye dikkatini yoğunlaştırma, yönergeyi bütünüyle algılama, kavrama, akılda tutma istenen sıraya dikkat etme, bilgileri birbiri ile ilişkilendirebilme gibi düşünme becerilerinin yanı sıra dil becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bir çalışma kitabıdır.

+ İncele


 

Copyright © 2014 | pencere-sey®